Search

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Recent News

افزایش خرید های اینترنتی

سرانه مبلغی تراکنش‌های اینترنتی از کارت‌خوان سبقت گرفت

افزایش خریدهای اینترنتی و شیوع ویروس کرونا باعث شده تا سرانه مبلغ تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی از ابزار کارت‌خوان سبقت بگیرد.

 

آمار منتشر شده از سوی شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت در فروردین ماه سال جاری در خصوص شاخص متوسط مبلغ تراکنش‌ها به ازای هر ابزار پذیرش فعال سیستمی، نشان می‌دهد که سرانه مبلغ تراکنش‌های هر ابزار کارت‌خوان به عنوان رایج‌ترین ابزار پذیرش در شبکه پرداخت الکترونیک کشور با سهمی بالغ بر ۸۹ درصد و تعداد هشت میلیون و ۳۸۵ ابزار با مجموع مبلغ تراکنش یک هزار و ۵۴۸ هزار میلیارد میلیون ریال نسبت به ماه‌های گذشته با روند قابل توجه نزولی روبه‌رو شده و به ۱۸ میلیون و ۴۷۱ هزار تومان رسیده است.

 

اما این در حالی است که با توجه به شیوع کرونا و افزایش خرید های اینترنتی این تراکنش‌ها، میانگین مبلغ تراکنش هر ابزار پذیرش اینترنتی از کارت‌خوان با تعداد یک میلیون و ۱۴۸ هزار ابزار با رقم قابل توجه ۳۶ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان سبقت گرفته است. همچنین سرانه مبلغ تراکنش هر ابزار پذیرش موبایلی نیز نسبت به ماه‌های گذشته با افزایش روبه‌رو بوده و به حدود ۶ میلیون تومان بر اساس هر ابزار افزایش یافته است.

 

تعداد متوسط تراکنش ها  در فروردین ماه حاکی از آن است که تعداد تراکنش به ازای هر دستگاه کارت‌خوان به صورت متوسط ۲۰۴ تراکنش بوده است؛ همچنین تعداد متوسط تراکنش ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی به ترتیب ۱۰۱ و ۷۲ تراکنش اعلام شده که در نهایت تعداد متوسط تراکنش به ازای ابزارهای فعال در شبکه پرداخت را به ۱۷۷تراکنش رسانده است؛ در واقع تعداد تراکنش ابزار کارت‌خوان نسبت به ماه‌های گذشته کاهشی در حدود ۵۰ تراکنش داشته و متوسط مجموع ابزارها نیز به کمتر از ۲۰۰ تراکنش کاهش یافته است که نشان از افزایش دامنه مبلغی تراکنش در ابزار پذیرش اینترنتی و کاهش تعدادی و مبلغی تراکنش‌های پایانه فروشگاهی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *